Zadanie domowe

 

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Twoi towarzyszami przez cały kurs będzie Microsoft SQL Server (MSSQL) oraz SQL Server Management Studio (SSMS). Przygotowałem nagranie, na którym znajdziesz wytłumaczone krok po kroku jak oba zainstalować. Znajdziesz go na moim kanale na YouTube. Przy okazji polecam zasubskrybować kanał – umieszczam tam wiele przydatnych materiałów z różnych technologii oraz związanych bezpośrednio lub pośrednio z branżą IT.
Jeśli używasz z Windowsa 7, skorzystaj z instrukcji instalacji SQL Servera 2014 (różnice będą kosmetyczne).

Każdy wojownik potrzebuje również oręża. Będzie nim baza danych, a zamiast wykuć ją w kuźni, użyj DB Generatora. Instrukcję jak stać się kowalem baz danych przygotowałem tutaj. Wygeneruj bazę danych Sklep Kurs SQL. W razie problemów pisz na grupie lub w komentarzu.

W ostatnim zadaniu należy dołączyć do Gildii przyszłych i obecnych Mistrzów Baz Danych. Znajdziesz ją pod tym adresem. Tajnym hasłem pozwalającym dołączyć do Gildii jest Twój adres email podany podczas rejestracji na Kurs SQL. Następnie Twoja cierpliwość zostanie poddana próbie, ponieważ musisz poczekać na akceptację przez Mistrzów Gildii.

0 komentarzy